Akcja Demolka – nasze kołowe koparki podczas prac wyburzeniowych!


20 października 2016 roku trafiła się nie lada gratka dla naszych operatorów i ich sprzętów, koparek kołowych: JCB JS 130W i MECALAC A 12 MSX.


Stary budynek w centrum Pyskowic

20 października 2016 roku trafiła się nie lada gratka dla naszych operatorów i ich sprzętów, koparek kołowych: JCB JS 130W i MECALAC A 12 MSX.

Dostaliśmy zlecenie na wyburzenie starego budynku, który stojąc przy jednej z głównych ulic miasta straszył nie tylko okolicznych mieszkańców, ale również przyjezdnych gości, robiących zakupy w sąsiadującym z pustostanem markecie. Rzeczony budynek od lat był solą w oku Pyskowiczan, stanowił poważne zagrożenie i delikatnie mówiąc nie był ozdobą ani chlubą miasta. Problemem we wcześniejszym usunięciu ruiny było to, że „domek” miał status zabytku i jego zrównanie z ziemią wymagało zgody konserwatora zabytków. W końcu się udało, uzyskano pozwolenie i można się było zabrać „do roboty”.

js-130w

Czwartek 20 października powitał nas deszczową, ponurą pogodą. Nie przeszkodziło to jednak w przystąpieniu do zaplanowanych prac. Od samego rana rozpoczęliśmy akcję rozbiórkową starego budynku podejmując ją z pełnym zapałem i impetem.

Koparki kołowe w akcji

Zleconej demolki dokonywały nasze dwie super koparki kołowe, które wespół poradziły sobie z powierzonym zadaniem. Pełna mocy JCB JS 130W bez problemów rozwalała stojące jeszcze ściany budynku, a nieco mniejszy i zgrabniejszy Mecalac 12MSX z gracją usuwał przeszkadzające elementy, przewożąc je w inne miejsce. Istotne, przy wyborze koparek było m.in. to, że posiadają funkcję obrotową, co w znacznym stopniu ułatwiało i przyspieszało prace. W pogotowiu czekała nasza 4-osiowa ciężarówka MAN, na wypadek gdyby niezbędna okazała się natychmiastowa wywózka gruzu. Wszystkie prace odbywały się zgodnie z planem i bez żadnych zakłóceń . Zapału operatorów, dla których była to poniekąd fajna zabawa (który facet nie lubi tego typu akcji?) nie ostudził nawet nieustannie padający deszcz, który jedynie unoszący się kurz utrzymywał nieco w ryzach.

koparki-obrotowe

Prace zostały zakończone pomyślnie, postawiony cel został osiągnięty. Teren pozostawiliśmy czysty i przejrzysty. A to wszystko zasługa m.in.:

i pozostałych osób biorących udział w akcji.

Poniżej przedstawiamy fotorelację z powyżej opisanego wydarzenia.