Parkowy Zakątek w Łabędach – aranżacja i realizacja


Jedną z większych budów, które realizujemy w tym roku, jest wykonanie parkingów , dróg wjazdowych, chodników, tarasów oraz opasek wokół domów mini osiedla „Parkowy Zakątek”


Jedną z większych budów, którą realizujemy w tym roku, jest wykonanie parkingów , dróg wjazdowych, chodników, tarasów oraz opasek wokół domów dla firmy PROX Sp. z o.o., która jest głównym inwestorem powstającego w Łabędach mini osiedla „Parkowy Zakątek”.

Rzeczony zakątek to zespół domków w bliźniaczej zabudowie, usadowiony  w bardzo dobrej lokalizacji i uroczym otoczeniu. Do pracy i realizacji wyznaczonych zadań przystąpiliśmy z wielkim zapałem i ochotą. W pierwszej kolejności zabraliśmy się do wykorytowania terenu i wywiezienia nadmiaru materiału z wykopu. Następnie teren został zasypany kruszywem i utwardzony, czyli przygotowany na ułożenie kostki. Oczywiście nie umniejszamy znaczenia obrzeży, krawężników, palisad, itp., jednak to ułożenie kostki jest najbardziej zauważalnym i cieszącym oczy etapem prac brukarskich. Przy powyższej inwestycji zastosowaliśmy następujące rodzaje kostek:

Kolorystyka zastosowanych przez nas materiałów współgra z kolorystyką domów i tworzy wraz z nimi spójną całość o podobnym charakterze.

Charakterystyka użytych produktów:

  1. Kostka Linero Silva – jedna z popularniejszych w ostatnim okresie kostek w praktycznym formacie 25×37,5×6 cm, z mikrofazą, należąca do grupy wyrobów wytwarzanych w technologii colorflow, czyli poddanej metodzie barwienia tworzącej liniowy układ kilku tonacji. Dodatkowym atutem kostki Linero jest poddanie jej hydrofobizacji, czyli procesowi zapobiegającemu nadmiernemu wchłanianiu wilgoci zarówno pochodzącej z opadów deszczowych, jak i z gruntu. Proces ten zapobiega również wchłanianiu zabrudzeń. Prostota i nowoczesny design – tak można w skrócie scharakteryzować powyższy
  2. Kostka Senso Sobra i Platino – kostka Senso z powodzeniem mogłaby zastąpić powszechnie występujące Behatony. Grubość kostki – 8 cm, pozwala na wykorzystanie jej w miejscach intensywnego ruchu i dużego obiążenia, a prosta forma skłania do zastosowania jej na prywatnych posesjach bez sprawiania wrażenia ciężkiej, przemysłowej nawierzchni. Wyrób podobnie jak poprzedni poddany jest procesowi hydrofobizacji.
  3. Kostka Nardo szara i grafitowa – jedna z najbardziej znanych i powszechnie stosowanych kostek. Prostokątny kształt i niewielkie wymiary czynią ją bardzo funkcjonalną. Kostka hydrofobizowana.

Poniżej przedstawiamy kilka zdjęć wykonanych w trakcie prac przygotowawczych oraz brukarskich. Po zakończeniu budowy i uprzątnięciu terenu udostępnimy zdjęcia przedstawiające całą aranżację osiedla.